HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Sosyal Sorumluluk Koordinatörlüğü Etkinlikleri

    25.03.2014

  İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından kurulan Sosyal Sorumluluk Koordinatörlüğü topluma hizmet odaklı felsefesi doğrultusunda, yaşamla ve toplumla iç içe, yaratıcı ve girişimci bir öğrenme merkezi olmayı hedeflemiş ve bu kapsamda bir çok proje ve etkinlik gerçekleştirmiştir.

  Categorie  Kategori : DUYURU ve ETKİNLİKLER
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1591

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

  Altı Nokta Körler Vakfı Projesi

  Proje Koordinatörü: Öğr.Gör. Ayşegül KINIK

  Temel amacımız; görme engellilerin günümüz teknolojisinden yararlanarak kitap okumalarını sağlayarak onların hayatlarını aydınlatmak ve onlara yardımcı olmaktır.

   
  Düşler Akademisi Vakfı Atölye Çalışmaları

  Proje Koordinatörü: Öğr.Gör. Ayşegül KINIK

  Sekiz hafta boyunca dört farklı öğrenci gurubu ile Düşler Akademisi Vakfına gidilmiştir. Vakıf çalışmalarına başlamadan önce otistik, işitme ve görme engelli çocuklarla iletişim konusunda eğitim alınmıştır. Alınan eğitim sonrasında düzenli olarak çocuklarla birlikte atölye çalışmaları yapılmış ve özel çocuklarımızın motivasyonları arttırılmaya çalışılmıştır.

  Düşler Akademisi Vakfı Konseri

  Proje Koordinatörü: Öğr.Gör. Ayşegül KINIK

  Özel çocuklarımızdan oluşan ritim gurubu üniversitemizde konser gerçekleştirmiştir. Konser sonrası öğrencilerimizin bakış açısında önemli değişmeler yaşanmış ve gönüllülük kavramı herkeste daha fazla yer edinmiştir.

   

  Gezelim-Görelim-Öğrenelim

  Proje Koordinatörü: Öğr.Gör. Ayşegül KINIK

  Eyüp İlçesinde 4 okul (Feridun Tümer Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet İmam-Hatip Ortaokulu, Şehit Öğretmenler Ortaokulu ve 75. Yıl Ortaokulu ) belirlenmiş ve İstanbul’da okuyup, İstanbul’un tarihi yerlerini hiç görmemiş 16 öğrenci okul müdürleri ile tespit etmişlerdir.

  Öğrencilerimiz, seçilen öğrenciler ile Topkapı sarayı, Ayasofya Panorama 1453, Yerebatan Sarnıcı,  Sultan Ahmet Cami  ve Minyatürk Ziyaret etmişler ve öğrencilere gezdikleri müzeler hakkında ayrıntılı bilgiler vermişlerdir.

   
  Onlar İçin En Büyük Hediye Küçücük Bir Gülümseme!

  Proje Koordinatörü: Öğr.Gör. Ayşegül KINIK

  KAÇUV vakfı ile birlikte organize edilen proje içeriğinde Kanserli Çocukların Hastalıklarını Biraz Olsun Unutturabilmek Adına Onlarla Eğlenceli ve Eğitici dakikalar geçirilmesi hedeflenmiştir.

  Proje kapsamında, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 0-18 Yaş Çocukları İle oyun odasında ve zaman zaman kendi odalarında hastane psikolojisinden uzaklaştırmak için oyunlar oynanmıştır.


  Bilim Elçileri Projesi

  Proje Koordinatörü: Öğr.Gör. Ayşegül KINIK

  Bilim Elçileri Projesi, TOG Vakfı ve Bayer ortaklığında yürütülen bir bilim okuryazarlığı projesi.

  Bu proje ile önce gençlere sonra da gençler aracılığı ile çocuklara doğa bilimlerini sevdirmeyi ve bilim yapmak için illa ki laboratuvarlara ihtiyaç olmadığı ortaya konmuştur. Bilimin aslında günlük hayatımızın içerisinde var olan bir şey olduğunu, yalnızca etrafımızda olup biteni gözlemleyerek, neden sorusunu sorduğumuzda bunu görebileceği aktarılmıştır.


  Yazarlık Atölyesi

  Proje Koordinatörü: Öğr.Gör. Ayşegül KINIK

  Beyoğlu Belediyesi Türabibaba Kütüphanesinde Eğitim fakültesi öğrencilerimizle her hafta yaratıcı yazarlık çalışması yapılmıştır. Geleceğin yazarları ile yapılan çalışmalar sonrasında ortaya çıkan eserler kitap haline getirilmiş ve atölye çalışmasına katılan çocuklara hediye edilmiştir.

   
  Çocuğun Gözüyle Dünya

  Proje Koordinatörü: Aylin Sözen ÇAPAN

  Küçükçekmece İlçesinde yer alan ve okul öncesi dönemde çocuğu olan ailelere dünyaya 0-6 yaş dönemindeki çocuğun gözünden bakabilmeyi ve onlarla doğru iletişim kurmanın sırları hakkında bilgilendirici bir workshop yapılmıştır.


  Çocuk Hakları Farkındalık Eğitimi

  Proje Koordinatörü: Prof. Dr. Uğur TEKİN - Prof. Dr. Zerrin GÜNAL

  12-13.12.2012 tarihinde İstanbul Aydın Üniversitesi Çocuk Hakları Farkındalık Eğitimi Etkinlikleri düzenlenmiştir. Etkinlik kapsamında üniversitemizde ağırlanan öğrencilere hakları konusunda bir tiyatro oyunu sergilenmiştir.  


  Kapiko Konser

  Proje Koordinatörü: Öğr.Gör. Ayşegül KINIK

  06.05.2013 tarihinde Topluma Hizmet Dersi kapsamında gerçekleştirilmiş "KAPİKO" konseri sayesinde köy okulları için öğrencilere kitap toplanmıştır. Konser ücreti olarak tüm öğrencilerimiz kitap getirmiş ve konsere girebilmek için kurulan stantlara teslim etmişlerdir. Toplanan kitaplarla Urfa’da bulunan Yuvacık İlkokuluna bir kütüphane yapılmıştır.


  Yaz Okulları-Van

  Proje Koordinatörü: Yrd.Doç.Dr. Aylin Sözen ÇAPAN

  İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Aylin Sözer Çapan ve 6 gönüllü öğrenci,23.04.2013 tarihinde Van, Erciş’te bulunan okullarına ulaşmışlardır.

  İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri ve öğrencileri yıl içerisinde yapılan hazırlıklar sonucunda, Erçiş’te çocuklar için oyuncak kütüphanesi ve materyal (kitap, kırtasiye, oyuncak) desteği oluşturmuştur. Okullarda bulunan ana sınıflarını ve kütüphaneleri inceleyen ekip, hazırladıkları rapor sonucunda gerekli materyali sağlayarak 23 Nisan’da Van’ın Erçiş İlçesinde çalışmalarına başlamıştır. Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteklediği proje depremden zarar gören çocukların eğitimine katkı da bulunmak amacıyla belirli aralıklarla tekrarlanarak devam edecektir. Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından oluşturulan gönüllü ekip hazırladıkları oyunlar ve çeşitli etkinliklerle 23 Nisan kutlamalarında çocuklarla bir araya gelmiştir. İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından yaklaşık iki yıldır yürütülen proje, üniversite eğitimi alan gençlerde sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine de katkı sağlamaktadır.

   
  Urfa Köy Okulları Projesi

  Proje Koordinatörü: Öğr.Gör. Ayşegül KINIK

  İstanbul Aydın Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 3. sınıf öğrencilerinden Karmen Demircioğlu, Merve Kesbiç, Turan Güler ve Mustafa Fırat Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Urfa’da bulunan Şanlıurfa Merkez Konuklu İlkokulu ile irtibata geçmişler ve okulun tüm eksiklerini, okulda bulunan öğretmenler ve müdürle tespit etmişlerdir. Belirlenen eksikler sponsorların destekleri ve öğrencilerin çalışmaları ile büyük ölçüde giderilmiştir.

  Firmalara atılan mailler sonrasında;

  • DEDE oyuncakları, öğrencilerimizin yaş gruplarına göre oyuncak

  • BİM marketleri, projeksiyon ve fotokopi makinası

  • Şişli Belediyesi kıyafet, ayakkabı ve temizlik malzemesi

  • İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri ,kitap ve kırtasiye malzemesi


  Toplanan tüm malzemeler Şişli Belediyesi’nin verdiği bir otobüs ile Urfa’ya 29-31Mayıs tarihleri arasında götürülmüş ve teslim edilmiştir. Öğrencilerimizin Urfa’daki konaklama yerleri Urfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ücretsiz karşılanmıştır.

  Bu proje dönemlik bir proje olduğu için sonlandırılmış ve Urfa’da bulunan okulumuzun tüm ihtiyaçları karşılanmıştır. Bir daha ki dönem yine farklı bir okul seçilerek, gönüllü öğrencilerle projeye devam edilecektir.

   
  Onlar Yaşlı Değil

  Proje kapsamında Huzurevinde bulunan yaşlılar düzenli ziyaret edilmiştir. Ziyaret saatleri içerisinde onlarla vakit geçirilmiş ve farklı yarışma ve bulmacalar uygulanarak zihinlerinin canlı kalmalarına yardımcı olunmuştur.

   
  27 MAYIS BİLİM VE EĞLENCE GÜNÜ

  Düzenleyen: Eğitim Fakültesi

  İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından organize edilen ve geleneksel hale getirilmiş olan “Bilim ve Eğlence Günü” 27 Mayıs 2013 tarihinde yerleşkemizde gerçekleşmiştir. 7’den 70’e herkesin davet edildiği bu gün ücretsiz gerçekleştirilmiş ve toplumun bilime olan ilgisinin arttırılması, çocukların ve gençlerin bilim alnında kariyer yapmaya özendirilmesi amaçlanmıştır. Bilimsel deneyler, sergiler, atölye çalışmaları ve oyunların yer aldığı Bilim ve Eğlence Günümüze, Deneme Bilim Merkezi, İAÜ Çocuk Üniversitesi, TÜBİTAK Bilgem, Mind Lab., İTÜ Bilim Merkezi, Bilimania ve TEGV Lego Atölyesi katılmıştır. Bilim ve Eğlence Günümüze farklı okullardan 600 öğrenci ve 50 öğretmen katılmıştır.


  Elif Öğretmen’e yardım Kampanyası

  Düzenleyen :Eğitim Fakültesi

  Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğinden mezun olan Elif Öğretmen Muş’un Malazgirt İlçesinin Alparslan İlkokuluna öğretmen olarak atanmıştır. Görevinin ilk yılında ise okulunda bulunan tüm eksikleri saptayarak belirli yerlerle irtibata geçmiştir. Üniversitesi de onu yaptığı bu özverili çalışmada yalnız bırakmamış ve okulda yardım çalışması başlatılmıştır. Yapılan çalışmalar sonrasında toplanan 100 koli malzeme Elif Öğretmen ve öğrencilerine gönderilmiştir.


  Sosyal Sorumluluk Koordinatörlüğünün detaylı etkinlik ve projeleri için tıklayınız.


  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  DUYURU ve ETKİNLİKLER

  En Çok Okunanlar