HABER ARAMA


Gelişmiş

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR


  Genç Eğitim Bilişimcilerini Arıyoruz!

    09.04.2014

  İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Genç Eğitim Bilişimcilerini Arıyor! proje yarışması düzenledi. 7-28 Nisan 2014 tarihleri arasında proje yarışmasına katılanlardan ilk üçe girenlere İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından değişik oranlarda burslar verilecek.

  Categorie  Kategori : DUYURU ve ETKİNLİKLER
  Comments  Yorum : 0
  Reading  Okuma : 1413

  Share |

  12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

   

  PROJE ADI: “İAÜ Genç Eğitim Bilişimcilerini Arıyor” Proje Yarışması

  PROJE AMACI: Lise düzeyindeki öğrencilerin Eğitimde Bilişim Araçlarındaki sorunları analiz edip  geliştirerek uygulanabilir hale getirmeleri amaçlanmaktadır.

  PROJE HEDEFİ: Liselerden 50’şer proje katılımı hedeflenmektedir. En Fazla 3 Katılımcının Ödüllendirilmesi ve Projelerinin uygulanması Hedeflenmektedir.

  PROJE İÇERİĞİ:
  “İAÜ Genç Eğitim Bilişimcilerini Arıyor” Proje Yarışması

  Yarışma Alanı

  Lise Kategorisi:

  1. Eğitimde Bilişim Web Sitesi / Portal Tasarımı

  2. Eğitim Yazılımı Geliştirme

  3. Eğlenerek Öğrenelim / Animasyon

  Katılım Koşulları:

  1. Yarışma lise öğrencilerine yöneliktir.

  2. Yarışmaya başvuru tarihinde öğrencilerin öğrencilik statüsünün sürmesi şarttır.

  3. Yarışmaya, bireysel veya en fazla iki kişiden oluşan grup halinde başvuru yapılabilir.

  4. Grup katılımcılarının aynı okulda öğrenim görmeleri şarttır.

  5. Yarışmaya grup veya birey olarak birden fazla alanda başvuru yapılamaz.

  6. Yarışmada ödül projeye verilmektedir. Grup katılımlarında ödül kazanılması haline her ikisi de aynı ödülü almaya hak kazanacaktır.

  7. Katılımcı grup veya birey olarak birden fazla projede görev alamaz.

  8. Yarışmada her projeye bir danışman eşlik edebilir.

  9. Projenin özgün olması şart olup, daha önce herhangi bir ulusal veya uluslararası yarışmada derece almamış olması şarttır.

  10. Yarışmada tüm işlemler (başvuru, proje yükleme, duyuru vs.) web sitemiz üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

  11. Projeler sayısal (dijital) ortamda hazırlanmak zorundadır. Bunun dışında gerçekleştirilen projeler kabul edilmeyecektir.

  12. Yarışma belgelerinin hiç bir yerinde (Kimlik bilgi formu hariç) projeyle ilişkili öğrenci, danışman ve okula ait isim, yazı, işaret, sembol yer alamaz.

  13. Proje ile sahipleri arasındaki kimlik ilişkisi, online başvuru sırasında belirlenen başvuru referans numarası ve kullanıcı rumuzu olacaktır. Bu bilgiye sadece organizasyon sekreterliği sahip olacaktır.

  14. Tüm katılımcılar, sisteme proje ve proje raporunu yüklemek zorundadır.

  15. Yarışmacılardan web sitesi/portal, eğlenerek öğrenelim/animasyon ve yazılım geliştirme alanlarında başvuranlar ftp alanına en fazla 100 Mbyte boyutunda veri transfer edebilir , diğer alanlarda ki yarışmacılar ise en fazla 50 Mbyte veri transfer edebilir.

  16. Organizasyon sekreterliği tarafından yarışmacılara ayrılan ftp alanın üzerinde veri transfer etmek isteyen yarışmacılar (web sitesi/portal, eğlenerek öğrenelim/animasyon ve yazılım geliştirme) projeleri cd/dvd ortamında, proje ön değerlendirme tarihinden önce organizasyon sekreterliğinin elinde olacak şekilde gönderebilir.

  17. Yarışmacıların kullandıkları programların lisans sorumlulukları kendilerine aittir. Organizatör kurumlar doğabilecek sorunlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  18. Katılımcı herhangi bir kişi veya kurumun, telif hakkı, marka, gizlilik, tanıtım ve diğer fikri haklarını

  ihlal etmemelidir. Bu ihlalden katılımcı öğrenci ve danışmanı sorumludur.

  19. Derece alan bütün projelerin telif hakları proje sahiplerine veya organizatör kuruma aittir.

  20. Organizatör kurum, katılan projeleri sergileme, yayınlama ve arşivleme hakkına sahiptir.

  21. Organizatör kurum projelerin geri gönderilmesinden sorumlu değildir.

  22. Projenin herhangi bir içeriği, genel ahlak kurallarına aykırı, müstehcen, aşağılayıcı, kötüleyici ve iftira edici içeriğe sahip olmamalıdır.

  23. Yarışmacılar final sunumunda ön değerlendirme için gönderilen sunumların güncellenmiş hali (görsellik bakımından %10 değişiklik yapılabilir.) ile sunum yapabilirler.

  24. Yarışmacılar şikayet, istek ve dileklerini organizasyon sekreterliğine web sitesi üzerinden yapacaktır. Web sitesine yapılan başvuruların dışındaki başvurular dikkate alınmayacaktır.

  25. Yarışmacılar organizasyon süresince organizasyon sekreterliğinden yarışma süreci, detayı ve sunumu hakkında bilgi alabilecektir.

  27. Organizatör kurum organizasyonun içeriği ile ilgili değişiklikler yapma hakkına sahiptir. Bu değişiklikler resmi web sitesi http://gencbilisimciler.aydin.edu.tr adresinden yayınlanacaktır.

  28. Yarışmaya online olarak başvuruda bulunmak tüm katılım koşullarını kabul etmek anlamına gelir.

  KATILIM KOŞULLARINI OKUDUM ONLINE BAŞVURU YAPMAK İSTİYORUM

  Yarışma Yöntemi                                                   

  Yarışma üç aşamadan oluşmaktadır.        

  v  Birinci aşamada kendi alanında uzman jüri üyeleri tarafından gönderilen projeler ön değerlendirmeye tabi tutulur

  v  İkinci aşamada finale kalan yarışmacılar proje sunumlarını gerçekleştirir

  v  Üçüncü aşamada ise jüri tarafından final değerlendirmeleri yapılır ve sonuçlar ilan edilir.

  Değerlendirme Ölçütleri

  İÇERİK:

  1.İçerikte özgünlük: Yeni ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış konulardan seçilmiş olması önemlidir. Derleme ve ya toplama, bilimsellikten uzak bilgilere fazla yer verilmemelidir.

  2.Kaynaklar: Hazırlanan projede faydalanılan kaynaklar ayrıca belirtilmelidir.

  3. Zenginlik: Çok fazla kaynaktan araştırma yapılarak hazırlanmış ve zengin bir içeriğe sahip olmalıdır. Bunun hazırlanması sırasında tekrarlara yer verilmemelidir.

  4.Doğruluk: İçeriğin zenginliği kadar doğru ve güvenilir olması da önemlidir. Bu nedenle tasarımın hazırlanmasında faydalanılan kaynakların güvenilir kaynaklar olmasına dikkat edilmelidir.

  TASARIM:

  1. Özgünlük: Hazırlanacak projelerin daha önce başkaları tarafından yapılmamış veya aynı kişiler tarafında yapılmış ise, başka bir yarışma vb. yerlerde sunulmamış olması gerekir. Yani özgün bir içerik yapısına sahip olmalıdır.

  2. Görsellik: Estetik açıdan göze hitap etmelidir. Gereksiz ayrıntılardan kaçınılmalıdır. İşin önemli kısımlarına ağırlık verilmelidir.

  3. Düzen: Kullanım kolaylığı sağlamalıdır.

  FONKSİYONELLİK (İşlevsellik):

  1. Kolay Kullanım: Hazırlanan projenin kullanıcı dostu olması, konu hakkında daha önce bilgisi olmayanların bile kolayca adapte olması beklenir.

  2. Düzgün Çalışması: Hazırlanan projenin uygulanması sırasında eksik bırakılmış, tamamlanmamış işlemleri olmamalıdır. Bütün işlemlerde bir bütünlük olmalıdır.

  3. Uyum: Hazırlanan projenin bütün başlık ve alt başlıklarının birbirleri ile ahenk içerisinde olmalıdır.

  TEKNOLOJİ:

  1. Kullanılan Programlar: Hazırlanan projede kullanılan programların güncel ve kolay elde edilebilen türden olması ve ayrıca bir teknoloji ürünü olması beklenir.

  2. Yazılımlar: Hazırlanan projeyi gerçekleştirecek kişilerin, kullanılan yazılımlar (Programlar) hakkında yeterli bilgiye sahip olması beklenir. Aynı zamanda yazılımların çeşitli ve birbirlerini destekleyici türden olması da önemlidir.

  3. Scriptler (Betikler): (WEB sayfası hazırlamada kullanılan) Scriptlerin tasarımın neresinde ve amaçla kullanıldığı, tasarımcılar tarafından bilinmelidir. Hazır scriptler fazla kullanılmamalıdır.

  Online Başvuru

  v  Başvuru işlemleri online(çevrimiçi) olarak gerçekleştirilir.

  v  Başvuru için Ana sayfada yer alan online başvuru sekmesi tıklanır.

  v  Başvuru sırasında üye, okul, danışman öğretmen ve varsa grup üye bilgi kayıt işlemi gerçekleştirilir.

  v  Kayıt formunda yer alan kullanıcı adı ve şifre yarışmacı tarafından bir kez tespit edilir ve yarışma süresince değiştirilemez.

  v  Kullanıcı adı ve şifre genel ahlak kuralları çerçevesinde belirlenmelidir.

  v  Kullanıcı adı ve şifre tarafınızdan kolay hatırlanabilir olmalıdır ancak diğer kullanıcıların girebileceği sıralı karakterler tercih edilmemelidir.

  v  Kullanıcı adı en fazla 20 karakter, şifre en az 6 en çok 8 karakter olarak belirlenmelidir.

  v  Yarışmacı kişisel bilgilerini eksiksiz ve doğru girmelidir.

  v  Yarışmacı ile ilgili tüm bilgilendirmeler e-posta üzerinden gerçekleşecektir. Bundan dolayı kullanılan bir e-posta adresinin kaydedilmesi önemlidir.

  v  Başvuru kategorisi ve alanı doğru seçilmelidir. Başvuru bitiminden sonra bu veriler değiştirilmeyecektir. Yarışma alanları ile ilgili bilgilendirmeyi alan seçiminden önce gerçekleştirilmelidir.

  v  Ülke/İl bilgisi doğru seçilmelidir. Okul kayıtları bu bilgilere göre düzenlenmektedir.

  v  Okul kayıt işlemini ilk kez gerçekleştiren yarışmacı diğer okul kısmına okul bilgilerini girecektir. Daha sonra aynı okuldan başvuru yapacak olan yarışmacılar ikinci kez okul kaydı yapmayacaktır. Okul adınız kısmında bulunan kayıtlı okullardan seçim yapacaktır.

  v  Tüm yarışmacılardan öğrenci olduklarına dair resmi yazı getirmeleri beklenmektedir. Bu yazı fax veya e-posta olarak gönderilecektir. Finale kalma durumunda bu belgelerin orijinalleri getirilecektir.

  v  Yarışmacılar okul isim ve adres bilgileri doğru ve eksiksiz olmalıdır.

  v  Danışman öğretmen bilgileri eksiksiz ve doğru girilmelidir. Başvuru işlemi bittikten sonra bu verilerde düzenleme yapılmayacaktır.

  v  Başvuru tipi doğru seçilmelidir.

  v  Grup başvurusu yapacak yarışmacılar üye bilgilerini eksiksiz ve doğru girmelidir. Başvuru işlemi bittikten sonra bu verilerde düzenleme yapılmayacaktır.

  v  Yarışma şartnamesinin okunduğunu gösteren kutucuk onaylanmalıdır.

  v  Online başvuru sürecinde yarışma sekreterliği yarışmacıyı yönlendirecektir. Yarışmacı tarafından gönderilen bilgi ve dokümanlar yarışma sekreterliği tarafından incelenecektir. Tespit edilen eksiklikler katılımcı Profilinde belirtilecektir.

  v  Online başvuruyu tamamlayan yarışmacıya ait bilgiler resmi web sitemizde yayınlanacaktır.

  v  Yarışmacı tarafından girilen bilgiler online başvuru işleminin tamamlanmasından sonra değiştirilmeyecektir. Bilgiler dikkatli girilmelidir.

  2013 – 2014 Yarışma Takvimi

  Online başvuru: 7 Nisan 2014 – 28 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilir. Yarışmanın resmi web sitesinde online başvuru sekmesi tıklanır. Karşınıza gelen online başvuru belgesi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulur ve gönder düğmesi tıklanır. Online başvuru işlemi tamamlanır.

  Proje ve proje raporu yükleme: 7 Nisan 2014 – 28 Nisan 2014  tarihleri arasında gerçekleştirilir. Kullanıcı giriş düğmesinden kullanıcı girişi gerçekleşir. Kullanıcı panelinde projemi yüklemek istiyorum linki tıklanır. Gözat düğmesinden ilgili proje veya raporu seçilerek proje yükleme işlemi gerçekleştirilir.

  Proje ön değerlendirme: 29 Nisan 2014 – 19 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilir. Sisteme yüklenen projeler alanlara göre önceden belirlenen jüri değerlendirme kurulu tarafından değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları jüri grup başkanları tarafından organizasyon sekreterliğine iletilir.

  Finalistlerin İlanı: 20 Mayıs 2014  tarihinde gerçekleştirilir. Ön değerlendirme sonucu yarışma resmi web sayfasından ilan edilir.

  Proje sunumları: 24-25 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilir. Sunum süresi, değerlendirme ölçütleri, puanlama, sıralama ve yapılacak yerler final aşamasında web sayfamızdan duyurulacaktır. Sunumlar bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. Sunum odalarında bilgisayar, projeksiyon aleti ve internet mevcut olacaktır.

  Finalistlerin ilanı ve ödül töreni: 26 Mayıs 2014 Pazartesi tarihinde gerçekleştirilir. Ödül töreni İstanbul Aydın Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. Finalistlerin dereceleri ilan edilecektir. Dereceye giren yarışmacı(lar)ın ve danışman öğretmen(ler)in ödülleri ve sertifikaları verilecektir.

  Sonuçların İlanı:

  Yarışma sonuçları 26 Mayıs 2014 Pazartesi günü ödül töreninde açıklanacaktır. Ödül töreni ardından yarışmanın resmi web sitesi http://gencbilisimciler.aydin.edu.tr ‘de duyurulacaktır.

   Ödüller:

  Derecelere Giren Öğrencilerin Ödülleri

  1.   İstanbul Aydın Üniversitesinde %100 Burs

  2.   İstanbul Aydın Üniversitesinde %75 Burs

  3.   İstanbul Aydın Üniversitesinde %50 Burs

   
   
  Yazdırılabilir Sayfa Sayfayı Yazdır | Word'e Aktar Worde Aktar | Tavsiye Et Arkadaşına Gönder | Yorum Yaz Yorum Ekle

  DUYURU ve ETKİNLİKLER

  En Çok Okunanlar